Furfangos és csavaros? – Kihagyhatatlanul fontos könyv jelent meg az arab „észjárásról”!
Hiánypótló kötetet adott ki a Migrációkutató Intézet munkatársa, amely az arab kultúra alapjaiba vezeti be az olvasót.
A KDNP közgyűlési frakcióvezetője úgy fogalmazott, hogy a rendelet észszerűtlen, jogszerűtlen és célszerűtlen.
Szombaton hatályba lépett a korábbinál szigorúbb szegedi zajrendelet, amely – más rendelkezések mellett – időbeli korlátot határoz meg a legtöbb szabadtéri rendezvényen használható hangosításra.
Ezentúl – néhány rendezvénytől eltekintve – a közterületen szervezett eseményeken, valamint a vendéglátó-ipari egységek teraszain és kerthelyiségeiben korlátozza a hangosítás használatát hétköznapokon este 10-től, hétvégén pedig éjféltől. A kivételek közé tartozik a Szegedi Szabadtéri Játékok, a Szegedi Ifjúsági Napok, a Szeged Napja ünnepségsorozat, valamint a Szegedi Egyetemi Napok.
A város közgyűlése áprilisban döntött a zajrendelet módosításáról először. A jogszabályt – 27 rendezvényszervező és vendéglátó közérdekű bejelentése nyomán – a megyei kormányhivatal megvizsgálta, és törvényességi felhívásban kifogásolta, hogy a korlátozás alól kivételt enged az állami és önkormányzati rendezvényeknek. Álláspontjuk szerint ez a megkülönböztetés az egyenlő bánásmódról szóló törvénybe ütközik. A rendeletet ennek megfelelően júniusban ismét módosították, és tovább szűkítették a kivételek körét.
A módosítása nagy vitát váltott ki. A Fidesz és a KDNP képviselői diszkriminatívnak tartották és hiányolták az érdemi egyeztetést, a városháza előtt pedig egyetemisták tartottak demonstrációt.
Haág Zalán, a KDNP közgyűlési frakcióvezetője úgy fogalmazott: a rendelet észszerűtlen, jogszerűtlen és célszerűtlen, a szabályozás valódi célja, nem az, hogy a lakosság nyugalmát szolgálja, hanem bizonyos vállalkozásokat kiszorítani a piacról, másokat pedig helyzetbe hozni. Hozzátette: fennáll a veszélye, hogy szelektív lesz az önkormányzat bírságolási gyakorlata.
(MTI)